pudr/ombré

 

Co je to:

pudrová nebo ombré technika je stínovaná metoda permanentního make-upu, aplikovaná na oblast obočí. Podle požadavku tak vzniká různá intenzita přechodu. Dochází k jemnému až středně silnému zastínění v definovaném tvaru. Pudrová metoda vypadá velmi elegantně.

 

Čím se provádí:

buď přístrojově jehličkou lehkým šrafováním, kterým dochází k postupnému probarvování kůže, nebo velmi jemným protečkováním, které tvoří doslova vzhled jemňoučkého prachu - odtud název "pudr".  Stejně tak se dá na stínování použít mikročepelka o různém počtu jehliček buď v řadě nebo ve svazku.

 

Rozdíl mezi pudrem a omré:

pro vytvoření ombré přechodu se často využívají dvě barvy (tmavější a světlejší), které tetováním přechází z jedné do druhé.

 

 

Délka aplikace:

je závislá na typu pleti, stejně jako jiné techniky. Na začátku se anestezie nanášet nemusí, protože je první projetí velmi dobře snesitelné. Následuje anestezie do narušené kůže, která se postupně dodává dle potřeby během celé procedury. Doba aplikace komplet včetně konzultace je 2 - 4 hodiny.

 

Sytost:

technika je velmi jemná, vyhojením ztratí až 60% své původní intenzity. Je to vhodný doplněk k vlastnímu obočí, kterému dodá pozadí, vypadající jako namalované očními stíny.

 

Výdrž:

délka výdrže pigmentace je závislá na několika faktorech a nikdy se nedá dopředu určit zcela přesně, uvádí se 1 - 1,5 roku. Rychleji vymizí u mladších žen, kdy kůže ještě produkuje výrazně více kožního mazu. Velký vliv mají veškerá léčiva, především hormonálního charakteru a také celková životospráva. Délku ovlivňuje také výrazně následná dlouhodobá péče (v létě potírání ochrannými krémy s vysokým faktorem).

 

Veškeré informace ohledně "před a po" čtěte prosím ZDE.