pudr/ombré

 

Co je to:

pudrová nebo ombré technika je stínovaná metoda permanentního make-upu, aplikovaná na oblast obočí. Podle požadavku tak vzniká různá intenzita přechodu. Dochází k jemnému až středně silnému zastínění v definovaném tvaru. Pudrová metoda vypadá velmi elegantně. Provádí se nejčastěji tetovacím strojkem, ale může se použít také čepelka na microblading. Jedno z vysvětlení názvu "pudr" je, že výsledek má být po vyhojení podobný obočí zvýrazněnému pudrovými líčidly - očními stíny nebo pudrovými produkty určenými přímo na obočí.

 

 

Rozdíl mezi pudrem a omré:

pro vytvoření ombré přechodu se často využívají dvě barvy (tmavější a světlejší), které tetováním přechází jedna do druhé.

 

Délka aplikace:

je závislá na typu pleti stejně jako jiné techniky. Na začátku se anestezie nanášet nemusí, protože je první projetí velmi dobře snesitelné. Následuje anestezie do narušené kůže, která se postupně dodává dle potřeby během celé procedury. Doba aplikace komplet včetně konzultace je 2 - 4 hodiny.

 

Sytost:

technika je velmi jemná. Sytost je závislá od míry protetování kůže. Dá se vytvořit jen nádech - velmi jemné zatónování nebo naopak výraznější barva a více definovaný tvar. Vše je na přání a domluvě.

 

Výdrž:

délka výdrže pigmentace je závislá na několika faktorech a nikdy se nedá dopředu určit zcela přesně, uvádí se 1 - 1,5 roku. Rychleji vymizí u mladších žen, kdy kůže ještě produkuje výrazně více kožního mazu. Velký vliv mají veškerá léčiva, především hormonálního charakteru a také celková životospráva. Délku také výrazně ovlivňuje následná dlouhodobá péče (v létě potírání ochrannými krémy na opalování).

 

Veškeré informace ohledně "před a po" čtěte prosím ZDE.